TELŠIŲ R. ŽARĖNŲ „MINIJOS“ PAGRINDINĖ MOKYKLA

Kalbos diena Žarėnų “Minijos” pagrindinėje mokykloje

Jau antrus metus  Telšių r. Žarėnų „Minijos“ pagrindinėje mokykloje Kovo  11- oji švenčiama minint Kalbos dieną. Trumpo renginio metu pasidžiaugta, kad dešimtokai ruošdamiesi viešojo kalbėjimo įskaitai renkasi „Kalbos“ temą, jie pasidalino įžvalgomis apie tai, kad  jaunimo žodyne vis dažniau pasikartojantys slengai skurdina ir teršia gimtąją kalbą, ir apie tai, kad mūsų miestelis  turi bendravardį Šiaulių rajone. Po rimtų pranešimų Kalbai buvo skirti poetiniai pamąstymai, kuriuos lydėjo penktoko Dominyko klarneto akordai.

Į Kalbos dienos ir Kovo 11-osios minėjimo renginius įsijungė visa mokykla. Kaip svečiai mokykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 - osios rinktinės štabo regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus kariai savanoriai. Šį susitikimą organizavo istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie Lietuvos šaulių sąjungos ir kariuomenės veiklą. Kariai supažindino su Krašto apsaugos savanorių pajėgų struktūra. Taip pat pristatė ir papasakojo mokiniams apie kario profesiją bei pademonstravo kariuomenėje naudojamus ginklus. Ginklai mokiniams padarė didžiulį įspūdį. Kiekvienas norintis - nuo pradinuko iki dešimtoko galėjo paimti ginklą į rankas, apžiūrėti, pamėginti nusitaikyti. Savanoriai kantriai atsakinėjo į mokinių pateikiamus klausimus, mokė ir aiškino, kaip ginklą reikia laikyti, pasakojo apie jų technines galimybes, parametrus. Pristatydami kario profesiją, savanoriai pademonstravo filmą apie Krašto apsaugą, pasidalijo savo tarnybos patirtimi, atsakė į mokinių klausimus apie savanorių pajėgas. Paskaitoje mokiniai, turėjo puikią galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomene ir jos reikšme mūsų šaliai.  Savanoriai akcentavo, kad labai svarbu saugoti savo kalbą, tradicijas ir iškovotą Laisvę.

Na, o mūsų priešmokyklinukai ir pradinukai vietoje pamokų turėti netradicines ugdomąsias veiklas „Lietuva šalis gimtoji“. Jos metu buvo integruotos veiklos, susijusios su lietuvių kalba, Lietuvos istorija. Prie jų prisijungė ir mūsų mažieji – ikimokyklinės grupės vaikai. Mokiniai aktyviai gamino knygų skirtukus, skaitė pasakas tarmiškai, deklamavo eilėraščius, žaidė įvairius žaidimus, piešė Lietuvą, domėjosi žymiais Lietuvos žmonėmis, lankytinomis vietomis. Ir visą dieną vaikai bandė atsakyti į klausimus: kas yra laisvė, nepriklausomybė... Netradicinę ugdomąją veiklą užbaigėme dienos refleksija bei padėkos raštais už dalyvavimą Nacionaliniame diktante.
Lietuvių kalbos mokytoja Ginta Šapalienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alma Čirvinskienė.